Bermuda Şeytan Üçgen’inin Sırrı

bermuda seytan ucgeni 300x286Gemilerin ve uçakların hep aynı noktada düştüğü bu yere Bermuda Şeytan Üçgeni denilmektedir. Bilimin dahi orada ne olduğunu tam olarak anlamadığı bu yer kimi rivayetlere göre de kayıp kıta Atlantis inde o bölgede olduğu söylenmiştir( Atlas okyanusunun adının geldiği kayıp kıta Atlantis). Kayıp kıtanın hiçbir zaman anlaşılamayan teknolojik ve manyetik kayıp aygıtlarından birinin etkisinden veya o bölgenin defalarca Dünya dışı varlıklarının ziyaretlerinde orada yarattıkları manyetik alanın bir etkisi olduğu, hatta Kristof Kolomb‘un bile tuttuğu günlüklerde, o bölgede gökyüzünde uçan tanımlanamaz cisimlerden bahsedildiği iddia edilmiştir.

Bu esrarengiz üçgen ile ilgili olarak yapılan son iddia ise uzun yıllardır devam eden araştırmaların birkaç yıl önce bir sonuç verdiğinin iddia edilmesi ile ortaya çıktı. Bu son iddia ya göre tüm bu gizemli olaylar aslında basit bir doğal gaz cilvesi idi. Yer altından fışkıran sular etkisi ile deniz suyundaki yosunlaşmanın farklılaşması sonucu suyun kaldırma kuvveti gemilerin ağırlığını kaldıramayacak hale gelir ve deniz üstünde bulunan her cisim hava boşluğundaymış gibi dibe doğru batmaya başlar.

bermuda seytan ucgeni1 150x150Aynı olaylar gökyüzü içinde geçerlidir yüzeye çıkan doğal gazların havadan hafif oldukları için yükselmeye devam ederler. Bu kez yoğunluk azalması, bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan  gecen bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motoru durur. Çünkü  motordaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır ve düşük yoğunluklu havanın içindeki oksijen miktarı motorların çalışması için yeterli değildir. Böylece uçak da, hızla okyanus tabanına doğru inişe geçer.

Yorumlar ( 1 )

  1. Simge
    Gönderilme 16 Nisan 2013 saat 19:51

    vay beeee

Yorum Yazınız

email adresiniz asla Paylaşılmayacak. Gerekli Alanlar * İşaretlenmiştir

*
*